Patru jucatoare de la Minaur in lotul de 28 pentru Muntenegru. Vezi aici, programul complet al meciurilor

PNL

A mai ramas o luna pana la turneul preolimpic de calificare la Tokyo 2020 (Muntenegru 20-22 martie), iar staff-ul echipei nationale de senioare a Romaniei a compus lista largita a jucatoarelor care vor putea evolua la acest turneu, unde nationala noastra va avea de infruntat Norvegia, Muntenegru si Thailanda.

Programul complet al meciurilor:

• 20 martie – ora 18:00: Romania vs Thailanda; ora 20:30: Norvegia vs Muntenegru
• 21 martie – ora 18:00: Muntenegru vs Thailanda; ora 20:30: Norvegia vs Romania
• 22 martie – ora 17:00: Muntenegru vs Romania; ora 19:30: Thailanda vs Norvegia

Lotul Romaniei

• Portar: Diana Cristina Ciuca (SCM Ramnicu Valcea), Denisa Stefania Dedu (CSM Bucuresti), Yulia Dumanska (SCM Ramnicu Valcea), Ana Maria Mazareanu (CS MInaur Baia Mare)
• Extrema stanga: Dana Abed Kader (HC Zalau), Elena Nicoleta Dinca (Gloria Bistrita), Ana Maria Iuganu (SCM Gloria Buzau), Ana Maria Tanasie (Magura Cisnadie)
• Inter stanga: Florina Cristina Burcea Zamfir (SCM Craiova), Cristina Georgiana Neagu (CSM Bucuresti), Alexandra Ramona Severin (HC Zalau), Bianca Elena Tiron (Dunarea Braila), Raluca Maria Petrus (SCM Gloria Buzau)
• Centru: Elena Dache (HC Dunarea Braila), Sabrina Giulia Lazea (HC Zalau), Andreea Popa (CS Minaur Baia Mare), Laura Ioana Pristavita (Gloria Bistrita), Andreea Rotaru (SCM Gloria Buzau), Ana Maria Ticu (SCM Craiova), Madalina Maria Zamfirescu (SCM Ramnicu Valcea)
• Inter dreapta: Adina Ilie (SCM Gloria Buzau), Ana Maria Savu (SCM Craiova), Anca Georgiana Polocoser (CS Minaur Baia Mare)
• Extrema dreapta: Laura Moisa (CSM Bucuresti), Sonia Mariana Seraficeanu (CS Minaur Baia Mare)
• Pivot: Lorena Gabriela Ostase (CSM Slatina), Crina Elena Pintea (CSM Bucuresti), Teodora Popescu (HC Zalau)
• Staff: Bogdan George Burcea (antrenor principal), Robert Licu (antrenor secund), Jaume Fort Mauri (antrenor portari), Claudiu Marasteanu (maseur), Cristinel Gigiu (kinetoterapeut), Florin Ciocoiu (medic), Ioan Radu Cheregi (analist), Stefan Ciuntu (preparator fizic), Nicoleta Alexandrescu (sef delegatie).

Informatii: minaur.ro/ZiarMM.ro

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1