PLAY OUT- Primul meci, prima victorie pentru CS Minaur

Echipa de fotbal CS Minaur Baia Mare a bifat azi, 18 martie, o victorie pe teren propriu în fața celor de la Poli Timișoara, scor 2-1.  O victorie extrem de importantă pentru băimăreni, care speră ca la finalul celor 5 jocuri rămase de disputat să poată spune că va juca barajul de rămânere în Liga 2. Scorul a fost deschis de băimăreni în minutul 11, de Berisha, în timpul ce golul victoriei a venit pe final de meci, în minutul 85 prin Chinde. Golul oaspeților a fost marcat în minutul 48 de Călin.

Pentru băimăreni urmează meciul cu Metaloglobus, din data de 1 aprilie, meci care va fi în deplasare.

Etapa 2 (1 aprilie): Slatina – Slobozia; Timișoara – Miercurea Ciuc; Metaloglobus – CS Minaur. Șelimbăr stă.

Etapa 3 (8 aprilie): Miercurea Ciuc – Metaloglobus; Slobozia – Timișoara; Șelimbăr – Slatina. CS Minaur stă.

Etapa 4 (14 aprilie): Timișoara – Șelimbăr;  Metaloglobus – Slobozia; CS Minaur – Miercurea Ciuc. CSM Slatina stă.

Etapa 5 (22 aprilie): Slobozia – CS Minaur; Șelimbăr – Metaloglobus; Slatina – Timișoaea. Miercurea Ciuc stă.

Etapa 6 (29 aprilie): Metaloglobus – Slatina; CS Minaur – Șelimbăr; Miercurea Ciuc – Slobozia. Timișoara stă.

Etapa 7 (6 mai): Șelimbar – Miercurea Ciuc; Slatina – CS Minaur; Timișoara – Metaloglobus . Unirea Slobozia stă.

Barajul de menținere în Liga 2 va avea loc în intervalul 14/21 mai.