Prodance 2000 Baia Mare a cucerit 14 medalii la Cupa Satmarului

PNL

zoltan bagosi - dorina farcas14 noi medalii au cucerit perechile de la scoala de dans Prodance 2000, de data aceasta la Cupa Satmarului. Baimarenii au evoluat in 24 de finale, obtinand patru medalii de aur, sapte de argint si trei de bronz. In acest final de saptamana, perechile scolii de dans Prodance 2000 vor evolua in cadrul concursului national Cupa Feeling din Oradea.

In cadrul concursului national Cupa Satmarului care a avut loc in 14 si 15 mai, 31 de perechi au reprezentat clubul Prodance 2000. Sportivii de la scoala de dans baimareana au reusit sa acceada in 24 de finale, cucerind patru medalii de aur, sapte de argint si trei de bronz.

Razvan David – Larisa Preda (categoria Hobby, 12-15 ani), Sebastian Silaghi – Dalia Barbos (Clasa D, 12-13 ani), Vlad Fazekas – Alexandra Chioreanu (Clasa D, 16-34 ani, Standard) si Luca Man – Antonia Zahan (categoria Debutanti, 8-9 ani) sunt perechile care au urcat pe cea mai inalta treapta a podiumului.

Rezultatele obtinute de perechile Prodance 2000 la Cupa Satmarului

Hobby, 6-9 ani 

David Mocan – Alisia Maghiari – medalia de argint

Andrei Radu – Carina Barcuteanu – medalia de bronz

Hobby, 12-15 ani 

Razvan David – Larisa Preda – medalia de aur

Clasa E, 12-13 ani 

Christian Barkoczi – Stefana Pruna – medalia de bronz

Darius Fazekas – Daria Katona – loc 4

Adrian Pop – Anca Dunca – loc 6

Clasa E, 14-15 ani 

Calin Dunca – Dora Negrea – loc 5

D, 12-13 ani 

Sebastian Silaghi – Dalia Barbos – medalia de aur

Darius Frincau – Dora Trufan – loc 4

Alexandru Ripa – Riana Andreca – loc 6

Clasa D, 16-34 ani, Standard 

Vlad Fazekas – Alexandra Chioreanu – medalia de aur

Clasa D, 16-34 ani, Latino 

Zoltan Bagosi – Dorina Farcas – medalia de argint

Basic, 12-13 ani, Latino 

Darius Frincau – Dora Trufan – medalia de bronz

Basic, 16-34 ani, Standard 

Vlad Fazekas – Alexandra Chioreanu – medalia de argint

Basic, 16-34 ani, Latino

Zoltan Bagosi – Dorina Farcas – loc 4

Debutanti, 4-7 ani

Catalin Gavrus – Medeea Moldovan – medalia de argint

Victor Drule – Mira Levay – loc 7

Debutanti, 8-9 ani 

Luca Man – Antonia Zahan – medalia de aur

Alexandru Mihut – Ioana Grozavu – loc 5

Mihai Covaci – Georgia Matan – loc 6

Debutanti, 10-11 ani 

Andrei Sandor – Beatrice Lukacs – medalia de argint

Precompetitional, 1 dans, 8-9 ani

Alexander Bacalov – Izabela Ursenco – medalia de argint

Precompetitional, 1 dans, 10-11 ani 

David Costenar – Cezara Ursenco – loc 7

Cristi Zoicas – Roxana Sincean – loc 9

Precompetitional, 1 dans, 12-15 ani

Alex Augustin – Iulia Bujor – loc 7

Denis Șilimon  – Virginia Dale – loc 8

Precompetitional, 2 dansuri, 8-9 ani

Robert Vlasan – Sabina Strimb – loc 5

Precompetitional, 2 dansuri, 10-11 ani

Bogdan Stanca – Adriana Andronic – loc 7

Alex Roman – Carla Cionte – loc 10

Precompetitional, 2 dansuri, 12-15 ani

Denis Silimon  – Virginia Dale – loc 4

Precompetitional, 3 dansuri, 8-9 ani

Alexander Bacalov – Izabela Ursenco – medalia de argint

Solo fete, 8-9 ani

Maria Danciu – loc 7

Solo fete, 10-14 ani

Daiana Lupse – loc 9

Antonia Achim – loc 9

Andreea Bujor – loc 13

In 21 mai, perechi de la Prodance 2000 vor concura in cadrul editiei a patra a concursului national Cupa Feeling din Oradea.

ZiarMM

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1