Prodance 2000 Baia Mare, de 10 ori pe podium la Cupa Satmarului

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1

Peste 1.500 de finale si podiumuri figureaza in palmaresul Prodance 2000, dupa ce sportivii de la clubul baimarean s-au calificat la finele saptamanii precedente in 16 finale la Cupa Satmarului, in 10 dintre acestea reusind sa urce pe podium: de patru ori pe locul I, de trei ori pe locul II si de trei ori pe locul III.

A saptea editie a Cupei Satmarului – concurs ranking de dans sportiv – a avut loc in 13 si 14 mai, cu circa 200 de perechi la start. Sportivii de la Prodance 2000 Baia Mare s-au calificat in 16 finale, 10 dintre acestea fiind terminate pe podium: de patru ori pe locul I, de trei ori pe locul II si de trei ori pe locul III.

Medalii de aur au castigat: Sebastian Silaghi si Dalia Barbos (Basic Standard, 12-13 ani; Basic Latino, 12-13 ani); Zoltan Bagossy si Bernadette Nonn (Clasa D, 16-34 ani, Standard); Andrei Sandor si Beatrice Lukacs (Precompetitional, 2 dansuri, 12-15 ani).

Darius Frincau si Teodora Trufan (Basic Standard, 12-13 ani; Basic Latino, 12-13 ani), respectiv Alexandru Ripa si Riana Andreca (Clasa D, 14-15 ani) au urcat pe a doua treapta a podiumului.

Bronz au adus acasa Zoltan Bagossy si Bernadette Nonn (Basic Standard, 16-35 ani); Alexandru Ripa si Riana Andreca (Basic Standard, 14-15 ani); Christian Barcokzi si Stefana Pruna (Clasa D, 12-13 ani).

Cu aceste rezultate, in palmaresul scolii de dans baimarene s-au adunat peste 1.500 de finale si podiumuri.

Celelalte rezultate obtinute de Prodance 2000 la Cupa Satmarului

  • Luca Man si Antonia Zahan: Precompetitional, 3 dansuri, 10-11 ani – locul 4 (finala); Precompetitional, 2 dansuri, 10-11 ani – locul 5 (finala);
  • Adi Pop si Anca Dunca: Clasa D, 14-15 ani – locul 5 (finala);
  • Darius Fazekas si Daria Katona: Clasa D, 12-13 ani – locul 5 (finala);
  • Antonio Borse si Carla Trandafirescu: Hobby, 12-15 ani – locul 5 (finala);
  • Alexandru Ripa si Riana Andreca: Basic, Latino, 14-15 ani – locul 6 (finala);
  • Denis Miclaus si Aida Podina: Debutanti, Cha-Cha, 4-7 ani – locul 7 (semifinala);
  • David Mocanu si Alisia Maghiari: Clasa E, 10-11 ani – locul 9 (semifinala);
  • Alexander Bacalov si Izabela Ursenco: Hobby, 10-11 ani – locul 9 (semifinala);
  • Bogdan Ganescu si Stefania Ardelean: Debutanti, vals lent, 8-9 ani – locul 11 (semifinala); Debutanti, Cha-Cha, 8-9 ani – locul 17 (sferuri de finala);
  • Daniel Turon si Elisa Cucosel: Debutanti, Cha-Cha, 8-9 ani – locul 11 (semifinala);
  • Bogdan Molnar si Roberta Cuceu: Debutanti, Cha-Cha, 8-9 ani – locul 13 (semifinala);

Tot la finele saptamanii precedente, perechea Zoltan Bogassy & Bernadette Nonn (Attitude Cluj Napoca) a evoluat la un concurs international care a avut loc in Ungaria, la Debrecen. Cei doi dansatori s-au plasat pe locul 3 la Clasa C, 16-34 ani.

Pentru dansatorii de performanta ai clubului baimarean urmatoarea escala competitionala este Cupa Feeling Dance Oradea, concurs zonal programat pentru 20 mai.

ZiarMM

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1