Prodance 2000 Baia Mare, de 10 ori pe podium la Cupa Satmarului

PNL

Peste 1.500 de finale si podiumuri figureaza in palmaresul Prodance 2000, dupa ce sportivii de la clubul baimarean s-au calificat la finele saptamanii precedente in 16 finale la Cupa Satmarului, in 10 dintre acestea reusind sa urce pe podium: de patru ori pe locul I, de trei ori pe locul II si de trei ori pe locul III.

A saptea editie a Cupei Satmarului – concurs ranking de dans sportiv – a avut loc in 13 si 14 mai, cu circa 200 de perechi la start. Sportivii de la Prodance 2000 Baia Mare s-au calificat in 16 finale, 10 dintre acestea fiind terminate pe podium: de patru ori pe locul I, de trei ori pe locul II si de trei ori pe locul III.

Medalii de aur au castigat: Sebastian Silaghi si Dalia Barbos (Basic Standard, 12-13 ani; Basic Latino, 12-13 ani); Zoltan Bagossy si Bernadette Nonn (Clasa D, 16-34 ani, Standard); Andrei Sandor si Beatrice Lukacs (Precompetitional, 2 dansuri, 12-15 ani).

Darius Frincau si Teodora Trufan (Basic Standard, 12-13 ani; Basic Latino, 12-13 ani), respectiv Alexandru Ripa si Riana Andreca (Clasa D, 14-15 ani) au urcat pe a doua treapta a podiumului.

Bronz au adus acasa Zoltan Bagossy si Bernadette Nonn (Basic Standard, 16-35 ani); Alexandru Ripa si Riana Andreca (Basic Standard, 14-15 ani); Christian Barcokzi si Stefana Pruna (Clasa D, 12-13 ani).

Cu aceste rezultate, in palmaresul scolii de dans baimarene s-au adunat peste 1.500 de finale si podiumuri.

Celelalte rezultate obtinute de Prodance 2000 la Cupa Satmarului

  • Luca Man si Antonia Zahan: Precompetitional, 3 dansuri, 10-11 ani – locul 4 (finala); Precompetitional, 2 dansuri, 10-11 ani – locul 5 (finala);
  • Adi Pop si Anca Dunca: Clasa D, 14-15 ani – locul 5 (finala);
  • Darius Fazekas si Daria Katona: Clasa D, 12-13 ani – locul 5 (finala);
  • Antonio Borse si Carla Trandafirescu: Hobby, 12-15 ani – locul 5 (finala);
  • Alexandru Ripa si Riana Andreca: Basic, Latino, 14-15 ani – locul 6 (finala);
  • Denis Miclaus si Aida Podina: Debutanti, Cha-Cha, 4-7 ani – locul 7 (semifinala);
  • David Mocanu si Alisia Maghiari: Clasa E, 10-11 ani – locul 9 (semifinala);
  • Alexander Bacalov si Izabela Ursenco: Hobby, 10-11 ani – locul 9 (semifinala);
  • Bogdan Ganescu si Stefania Ardelean: Debutanti, vals lent, 8-9 ani – locul 11 (semifinala); Debutanti, Cha-Cha, 8-9 ani – locul 17 (sferuri de finala);
  • Daniel Turon si Elisa Cucosel: Debutanti, Cha-Cha, 8-9 ani – locul 11 (semifinala);
  • Bogdan Molnar si Roberta Cuceu: Debutanti, Cha-Cha, 8-9 ani – locul 13 (semifinala);

Tot la finele saptamanii precedente, perechea Zoltan Bogassy & Bernadette Nonn (Attitude Cluj Napoca) a evoluat la un concurs international care a avut loc in Ungaria, la Debrecen. Cei doi dansatori s-au plasat pe locul 3 la Clasa C, 16-34 ani.

Pentru dansatorii de performanta ai clubului baimarean urmatoarea escala competitionala este Cupa Feeling Dance Oradea, concurs zonal programat pentru 20 mai.

ZiarMM

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1