Prodance 2000 a castigat 14 medalii si detine 20 de calificari

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2

 

medaliati-cupa-castanelor14 medalii au cucerit perechile de la Prodance 2000 in cadrul concursului national ”Cupa Castanelor” care a avut loc in Baia Mare. Astfel, in palmaresul acestui an figureaza 87 de medalii, 30 fiind de locul 1. ”Zestrea” Prodance 2000 in 2016 se poate imbogati la Campionatul National de Clase de la Sibiu, acesta fiind urmatorul concurs la care perechile scolii de dans baimarene vor evolua.

A patra editie a concursului national ”Cupa Castanelor” a avut loc in Baia Mare, o competitie in cadrul careia dansatorii s-au intrecut in 34 de sesiuni pe categorii de varsta si clase valorice. Prodance 2000 a trimis pe ringul de dans 20 de perechi si patru fete solo, bifand 20 de calificari in finale, 14 dintre acestea soldate cu medalii.

Medalile de aur au fost cucerite de  Zoltan Bagossy & Dorina Farcas (Basic, 16-35 ani, Latino), Sebastian Silaghi & Dalia Barbos (Clasa D, 12-13 ani), respectiv Luca Man & Antonia Zahan (Debutanti, 8-9 ani).

Medalii de argint au obtinut Darius Frincau & Teodora Trufan (Clasa D, 12-13 ani), Robert Vlasan & Sabina Strimb (Precompetitional – 2 dansuri, 8-9 ani), Andrei Sandor & Beatrice Lukacs (Precompetitional – 1 dans, 10-11 ani), Denisa Baciu (Fete solo, 12-15 ani) si Ciprian Nemteanu & Maria Tusa (Neoficial, Adulti, Latino).

Pe locul 3 s-au clasat: Alexandru Ripa & Riana Andreca (Clasa D, 12-13 ani), Darius Fazekas & Daria Katona (Clasa E, 12-15 ani), Gabriel Heghedus & Marisa Nedelea (Clasa E, 10-11 ani), Robert Vlasan & Sabina Strimb (Precompetitional – 3 dansuri, 8-9 ani), Daiana Lupsa (Fete solo, 12-15 ani) si Ciprian Nemteanu & Maria Tusa (Neoficial, Adulti, Standard).

Cu aceste rezultate, Prodance 2000 adauga in palmaresul acestui an 169 de finale si 87 de medalii.

Rezultate Prodance 2000 Baia Mare la Cupa Castanelor

Basic, 16-34 ani, Latino

– locul 1: Bagossy Zoltan – Farcas Dorina

Clasa D, 12-15 ani

– locul 1: Silaghi Sebastian – Barbos Dalia

– locul 2: Frincau Darius – Trufan Teodora

– locul 3: Ripa Alexandru – Andreca Riana

– locul 4: Barkoczi Christian – Pruna Stefana (finala)

Clasa E, 12-15 ani

– locul 3: Fazekas Darius – Katona Daria

– locul 4: Pop Adrian – Dunca Anca (finala)

Clasa E, 6-11 ani

– locul 3: Heghedus Gabriel – Nedelea Marisa

Hobby, 12-15 ani

– locul 8: Magurean Andrei – Micu Lorena (semifinala)

– locul 9: Borse Antonio – Trandafirescu Carla (semifinala)

Hobby, 6-9 ani

– locul 9: Radu Andrei – Barcuteanu Carina (semifinala)

– locul 12: Bacalov Alexander – Ursenco Izabela (semifinala)

Precompetitional – 3 dansuri, 8-9 ani

– locul 3: Vlasan Robert – Strimb Sabina

Precompetitional – 2 dansuri, 8-9 ani

– locul 2: Vlasan Robert – Strimb Sabina

Precompetitional – 1 dans, 10-11 ani

– locul 2: Sandor Andrei – Lukacs Beatrice

Debutanti, 8-9 ani

– locul 1: Man Luca – Zahan Antonia

– locul 5: Span Luchian – Bozantan Briana (finala)

– locul 8: Chiorean Sergiu – Harta Mara (semifinala)

Debutanti, 4-7 ani

– locul 7: Ganescu Bogdan – Ardelean Stefania (finala)

– locul 8: Miclaus Denis – Podina Aida (semifinala)

Neoficial, Adulti, Latino

– locul 2: Nemteanu Ciprian – Tusa Maria Alexandra

Neoficial, Adulti, Standard

– locul 3: Nemteanu Ciprian – Tusa Maria Alexandra

Fete Solo, 12-15 ani

– locul 2: Baciu Denisa

– locul 3: Lupse Daiana

Fete Solo, 8-9 ani

– locul 4: Danciu Maria (finala)

– locul 5: Baciu Anca (finala)

Urmatorul concurs la care vor participa perechile de la Prodance 2000 Baia Mare este Campionatul National de Clase, care va avea loc in Sibiu in 5 si 6 noiembrie.

 

Reclame home 1
Data curenta: ’22/08/2019’

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *