Rugby: Programul complet al Cupei Mondiale de Rugby

Reclame home 1
Reclame home 1

RUGBY:ROMANIA-TONGA, MECI TEST (5.09.2015)Cupa Mondiala de rugby din acest an se va desfasura intre 18 septembrie si 31 octombrie in Marea Britanie, cu participarea a 20 de echipe, printre care si Romania. Mai jos puteti citi programul competitiei care va fi transmisa in direct de canalele Digi Sport.

Grupa A
18 septembrie (22,00): Anglia – Fiji, in direct la Digi Sport 2
20 septembrie (16,30): Tara Galilor – Uruguay, in direct la Digi Sport 2
23 septembrie (18,45): Australia – Fiji, in direct la Digi Sport 2
26 septembrie (22,00): Anglia – Tara Galilor, in direct la Digi Sport 2
27 septembrie (14,00): Australia – Uruguay, in direct la Digi Sport 1
1 octombrie (18,45): Tara Galilor – Fiji, in direct la Digi Sport 1
3 octombrie (22,00): Anglia – Australia, in direct la Digi Sport 2
6 octombrie (18,45): Fiji – Uruguay, in direct la Digi Sport 1
10 octombrie (18,45): Australia – Tara Galilor, in direct la Digi Sport 3
10 octombrie (22,00): Anglia – Uruguay, in direct la Digi Sport 3

Grupa B
19 septembrie (18,45): Africa de Sud – Japonia, in direct la Digi Sport 2
20 septembrie (14,00): Samoa – SUA, in direct la Digi Sport 2
23 septembrie (16,30): Scotia – Japonia, in direct la Digi Sport 2
26 septembrie (18,45): Africa de Sud – Samoa, in direct la Digi Sport 3
27 septembrie (16,30): Scotia – SUA, in direct la Digi Sport 2
3 octombrie (16,30): Samoa – Japonia, in direct la Digi Sport 1
3 octombrie (18,45): Africa de Sud – Scotia, in direct la Digi Sport 2
7 octombrie (18,45): Africa de Sud – SUA, in direct la Digi Sport 1
10 octombrie (16,30): Samoa – Scotia, in direct la Digi Sport 1
11 octombrie (22,00): SUA – Japonia, in direct la Digi Sport 3

Grupa C
19 septembrie (14,00): Tonga – Georgia, in direct la Digi Sport 1
20 septembrie (18,45): Noua Zeelanda – Argentina, in direct la Digi Sport 2
24 septembrie (22,00): Noua Zeelanda – Namibia, in direct la Digi Sport 2
25 septembrie (18,45): Argentina – Georgia, in direct la Digi Sport 2
29 septembrie (18,45): Tonga – Namibia, in direct la Digi Sport 2
2 octombrie (22,00): Noua Zeelanda – Georgia, in direct la Digi Sport 2
4 octombrie (16,30): Argentina – Tonga, in direct la Digi Sport 1
7 octombrie (22,00): Namibia – Georgia, in direct la Digi Sport 1
9 octombrie (22,00): Noua Zeelanda – Tonga, in direct la Digi Sport 3
11 octombrie (14,00): Argentina – Namibia, in direct la Digi Sport 1

Grupa D
19 septembrie (16,30): Irlanda – Canada, in direct la Digi Sport 1
19 septembrie (22,00): Franta – Italia, in direct la Digi Sport 3
23 septembrie (22,00): Franta – Romania, in direct la Digi Sport 1
26 septembrie (16,30): Italia – Canada, in direct la Digi Sport 3
27 septembrie (18,45): Irlanda – Romania, in direct la Digi Sport 2
1 octombrie (22,00): Franta – Canada, in direct la Digi Sport 1
4 octombrie (18,45): Irlanda – Italia, in direct la Digi Sport 3
6 octombrie (18,45): Canada – Romania, in direct la Digi Sport 1
11 octombrie (16,30): Italia – Romania, in direct la Digi Sport 1
11 octombrie (18,45): Franta – Irlanda, in direct la Digi Sport 3

SFERTURI DE FINALA
17 octombrie (18,00), sfert 1: locul 1 Grupa B – locul 2 Grupa A
17 octombrie (22,00), sfert 2: locul 1 Grupa C – locul 2 Grupa D
18 octombrie (14,00), sfert 3: locul 1 Grupa D – locul 2 Grupa C
18 octombrie (18,00), sfert 4: locul 1 Grupa A – locul 2 Grupa B

SEMIFINALE
24 octombrie (18,00): sfert 1 – sfert 2
25 octombrie (19,00): sfert 3 – sfert 4

FINALA MICA
30 octombrie (23,00)

FINALA
31 octombrie (19,00)

Iata castigatoarele celor sapte editii anterioare ale competitiei:
1987: Noua Zeelanda
1991: Australia
1995: Africa de Sud
1999: Australia
2003: Anglia
2007: Africa de Sud
2011: Noua Zeelanda.

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 3
Reclame home 3

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2