Șase jucătoare de la Minaur nu au făcut deplasarea la Sf. Gheorghe

home camp2
home camp2
home camp2

Campionatul Ligii Florilor MOL a debutat pe 14/15 octombrie, la Ploiești, cu meciurile din prima rundă. Au avut loc șase dintre cele opt partide programate, rezultatul celor două jocuri care nu s-au disputat fiind stabilit la “masa verde”. Fetele de la CS Minaur n-au mai jucat la Ploiești, deoarece HC Zalău, adversara din prima rundă, nu s-a prezentat la turneu din cauza problemelor de ordin medical.

Echipa noastră a plecat miercuri spre Sf. Gheorghe, cu autocarul. Nu au făcut deplasarea șase dintre jucătoarele din lot: Mikaela Massing, Helena Rysankova și Larissa Araujo (toate trei accidentate), Sonia Seraficeanu și Yaroslava Burlachenko (“pozitive” la testul Covid-19), Andreea Popa (“pozitivă” și ea, după ce tocmai ieșise din carantină).

Ultimul meci oficial jucat de CS Minaur a fost pe 12 martie, în Cupa României (20-23 cu SCM Gloria Buzău, în deplasare). În Liga Florilor MOL, ultimul joc al băimărencelor a fost pe 4 martie (30-27 cu Gloria Bistrița).

Rezultatele din prima rundă: Rapid București – CSM Slatina: 19-19; CSM Galați – Gloria Bistrița: 18-24; HC Zalău – CS Minaur Baia Mare: 0-10; SCM Gloria Buzău – CSM București: 20-32; ACS Crișul Chișineu-Criș – CSU Cluj-Napoca: 0-10; Dacia Mioveni – Măgura Cisnădie: 21-26; Activ Prahova Ploiești – HC Dunărea Brăila: 15-28; SCM Craiova – SCM Râmnicu Vâlcea: 24-28

Turneul al doilea va avea loc la Sf. Gheorghe, în intervalul 29 octombrie – 3 noiembrie, în cele două săli din localitate, Sepsi Arena și sala “Kati Szabo”.

Joi, 29 octombrie (etapa a 2-a)

  • SCM Râmnicu Vâlcea – SCM Slatina (11.00, Sepsi Arena)
  • Măgura Cisnădie – Gloria Buzău (13.45)
  • Gloria Bistrița – HC Zalău (16.30, TVR 2)
  • CS Minaur Baia Mare – Rapid București (18.30, TVR 1)
  • CSU Cluj-Napoca – Dacia Mioveni (11.00, sala “Kati Szabo”)
  • Dunărea Brăila – CSM Galați (13.45)
  • CSM București – Activ Prahova Ploiești (16.30)
  • SCM Craiova – ACS Crișul Chișineu-Criș (19.15)

Vineri, 30 octombrie (etapa a 3-a)

  • Activ Ploiești – Măgura Cisnădie (11.00, Sepsi Arena)
  • CSM Galați – CSM București (13.45)
  • HC Zalău – Dunărea Brăila (16.30, TVR 2)
  • Rapid București – Gloria Bistrița (18.30, TVR 1)
  • Gloria Buzău – CSU Cluj-Napoca (11.00, sala “Kati Szabo”)
  • Dacia Mioveni – SCM Craiova (13.45)
  • Crișul Chișineu-Criș – SCM Rm. Vâlcea (16.30)
  • SCM Slatina – CS Minaur Baia Mare (19.15)

Duminică, 1 noiembrie (etapa 4)

  • SCM Rm. Vâlcea – CS Minaur Baia Mare (11.00, TVR 2, Sepsi Arena)
  • CSU Cluj-Napoca – Activ Ploiești (13.45)
  • CSM București – HC Zalău (16.30, TVR 1)
  • SCM Craiova – Gloria Buzău (19.15)
  • Măgura Cisnădie – CSM Galați (11.00, sala “Kati Szabo”)
  • Gloria Bistrița – CSM Slatina (13.45)
  • Crișul Chișineu-Criș – Dacia Mioveni (16.30)
  • Dunărea Brăila – Rapid București (19.15)

Marți, 3 octombrie (etapa 5)

  • Dacia Mioveni – SCM Rm. Vâlcea (11.00, Sepsi Arena)
  • HC Zalău – Măgura Cisnădie (13.45)
  • Rapid București – CSM București (16.30, TVR 2)
  • CS Minaur Baia Mare – Gloria Bistrița (18.30, TVR 1)
  • Activ Ploiești – SCM Craiova (11.00, sala “Kati Szabo”)
  • Gloria Buzău – Crișul Chișineu-Criș (13.45)
  • CSM Slatina – Dunărea Brăila (16.30)
  • CSM Galați – CSU Cluj-Napoca (19.15).

minaur.ro

Print Friendly, PDF & Email
home camp 1
home camp 1
home camp 1

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *