Sportivii de la Prodance 2000 au urcat de 17 ori pe podium si s-au calificat in alte 9 finale la Concursul National de dans „Cupa Prodance”, editia a IX-a

Sportivii de la scoala de dans Prodance 2000 au obtinut 6 medalii de aur, 6 medalii de argint, 5 medalii de bronz si alte 9 calificari in finalele Concursului National de dans „Cupa Prodance”, editia a IX-a desfasurat duminica, 14 octombrie, in Baia Mare. Concursul National „Cupa Prodance” a fost organizat de scoala de dans baimareana si a facut parte din sirul evenimentelor care sabatoresc 18 ani de activitate a scolii de dans Prodance 2000.

Perechile de sportivi care au au obtinut medalia de aur sunt: Erik Nagy cu Erika Nora Keresztesi la clasa Debutanti Vals Lent 8-9 ani, Ludovic David Popa cu Melisa Indolean (legitimati la Prodance si antrenati de Bogdan Suciu si Carina Breban in Cluj-Napoca) clasa Hobby 12-15 ani, Tudor Heghedus cu Nedelea Marisa la clasa  Open Basic Latino 12-15 ani, Edvin Barkoczi cu Renata Iris Buchman la clasa Precompetitional 3 dansuri 12-15 ani, David Soponar cu Izabella Bartha la clasa Precompetitional 3 dansuri 4-7 ani si Sebastian Silaghi cu Dalia Cristina Barbos (demonstrativ) Open Standard 12-15 ani

Sportivii care au obtinut medalia de argint sunt: Daniil Dragota cu Raluca Criste Mastan clasa Debutanti Cha Cha 10-11 ani, Christian Barkoczi cu Stefana Milena Pruna la clasa Open Basic Standard 12-15 ani, Sebastian Silaghi cu Dalia Cristina Barbos clasa Open Latino 12-15 ani, Edvin Barkoczi cu Renata Iris Buchman la clasa Precompetisional 2 dansuri 12-15 ani, Matei Alexandru Ardelean cu Julia Suket la clasa Precompetitional 2 dansuri 4-7 ani, Denis Sulitanu cu  Miruna Benea la clasa Precompetitional 2 dansuri 8-9 ani.

Sportivii care au obtinut medalia de bronz sunt: Patrik Alexandru Lukacs cu Mira Eszter Levay la clasa Debutanti Cha Cha 8-9 ani, Dragota Daniil cu Raluca Raluca Criste Mastan la clasa Debutanti Vals Lent 10-11 ani, Tudor Belous cu Emma Ilinca Pop la clasa Precompetitional 2 dansuri 10-11 ani si la clasa Precompetitional 3 dansuri 10-11 ani, Denis Sulitanu cu Miruna Benea la clasa Precompetitional 3 dansuri 8-9 ani.

In urma rezultatelor obtinute doua dintre perechile participante au trecut la clasa superioara Hobby 6-9 ani si o pereche la  clasa Hobby 10-11 ani.

In finale s-au calificat perechile: Christian Barkoczi cu Stefana Milena Pruna si Adrian Marius Pop cu Anca Dunca la clasa Open Basic Latino 12-15 ani, Heghedus Tudor cu Nedelea Marisa, Adrian Marius Pop cu Anca Dunca la clasa Open Basic Standard 12-15 ani, Tarnaveanu Andrei cu Costescu Alesia, Alexandru Horge cu Teodora Florina Bizubac la clasa  Precompetitional 2 dansuri 8-9 ani si perechile David Luca Silaghi cu Elena Maria Balaj, Sergiu Mihai Chioreanu cu Melissa Miclaus si Tarnaveanu Andrei cu Costescu Alesia la clasa Precompetitional 3 dansuri 8-9 ani.

 Programul competitiei a inceput cu un concurs de verificare pentru perechile de incepatori: „Cupa Prodance Junior”. La Concursul National de dans „Cupa Prodance”, editia a IX-a, au fost inscrise 124 de perechi, iar publicul a fost in numar de 600 de spectatori pe durata intregii zile.

 Urmatoarea competitie la care vor participa perechile de performanta de la Prodance va fi Cupa Shall We Dance din Somcuta Mare, in 11 noiembrie.

ZiarMM

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1