Sportivii de la Prodance Baia Mare s-au intors cu sapte medalii de la “Napoca Dance Festival”

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2

darius-fazekas-daria-katonaProdance Baia Mare a participat la concursul national de dans sportiv “Napoca Dance Festival”, care a avut loc la Cluj Napoca, in sala sporturilor “Horia Demian”.

La finele competitiei, sportivii au fost premiati cu sapte medalii  cucerind astfel o medalie de aur, patru de argint si doua de bronz.

Astfel, Darius Fazekas si Daria Katona au castigat locul 1 la Clasa E, categoria de varsta 12-15 ani. Locuri 2 au obtinut Sebastian Silaghi – Dalia Barbos (Basic, Standard, 12-15 ani; Clasa D, 12-15 ani), Adrian Pop – Anca Dunca (Clasa E, 12-15 ani), Robert Vlasan – Sabina Strimb (Precompetitional, 2 dansuri, 8-9 ani), iar Vlad Fazekas si Alexandra Chioreanu s-au clasat pe locul 3 la Basic, Standard, 16-34 ani, in timp ce Darius Frincau si Teodora Trufan au cucerit bronzul Clasei D, 12-15 ani.

Concursul national a reunit peste 170 de perechi dansatoare, iar rezultatele obtinute de Prodance 2000 Baia Mare au reusit sa adune 97 de medalii castigate pe parcursul acestui an  (31 de locul 1, 33 de locul 2, 33 de locul 3). Peste 720 de podiumuri figureaza acum in istoria celor 16 ani ai scolii de dans baimarene.

Celelate rezultate obtinute de Prodance 2000 la” Napoca Dance Festival”

 Basic, Latino, 16-34 ani

Bagossy Zoltan – Farcas Dorina – loc 4 (finala)

Basic 12-15 ani Latino

Silaghi Sebastian – Barbos Dalia – loc 4 (finala)

Frincau Darius – Trufan Teodora – loc 7 (finala)

Clasa D, 12-15 ani

Ripa Alexandru – Andreca Riana – loc 7 (finala)

Barkoczi Christian – Pruna Stefana – loc 9 (semifinala)

Clasa E, 12-15 ani

David Razvan – Preda Larisa – loc7 (semifinala)

Clasa E, 6-11 ani

Heghedus Gabriel – Nedelea Marisa – loc 4 (finala)

Hobby, 12-15 ani

Borse Antonio – Trandafirescu Carla – loc 10 (semifinala)

Hobby, 6-9 ani

Radu Andrei – Barcuteanu Carina – loc 4 (finala)

Bacalov Alexander – Ursenco Izabela – loc 11 (semifinala)

Precompetitional, 2 dansuri, 8-9 ani

Man Luca – Zahan Antonia – loc 4 (finala)

Debutanti, 4-7 ani

Ganescu Bogdan – Ardelean Stefania – loc 7 (semifinala)

Drule Victor – Miray Mira – loc 5 (finala)

Neoficial, 1 dans, 8-9 ani

Molnar Bogdan – Soponar Roberta – loc 5 (finala)

Solo fete, 8-9 ani

Danciu Maria – loc 5 (finala)

Solo fete, 10-11 ani

Achim Antonia – loc 6 (finala)

Petrus Patricia – loc 7 (semifinala)

Bujor Andreea – loc 12 (semifinala)

Solo fete, 12-15 ani

Lupse Daiana – loc 5 (finala)

prodancevlad-fazekas-alexandra-chioreanu

Reclame home 1
Data curenta: ’20/08/2019’

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *