Victorie pe teren propriu pentru Minerul Baia Mare

home camp2
home camp2
home camp2

Minerul Baia Mare obtine a 17-a victorie din campionat, impotriva penultimei clasate, CS Gaz Metan Medias 2, cu scorul de 2-0. Partida a inceput in forta, baimarenii reusind sa deschida scorul pe tabela de marcaj inca din minutul 3 prin Ciprian Brata care marcheaza de la 6 metri. Cele doua echipe continua sa atace poarta adversarilor insa fara succes. Oaspetii rateaza printr-un sut peste poarta efectuat de Doda, iar pentru gazde suteaza Giurgu insa este blocat de portarul adversarilor. Astfel, la pauza se intra la vestiare cu scorul de 1-0 pentru baimareni.

A doua repriza aduce o schimbare benefica in echipa baimareana, Modovan este inlocuit cu Chis-Toie care reuseste sa-i plaseze mingea lui Bococi care inscrie al doilea gol pentru echipa noastra si aduce bucurie in tribune. Partida continua cu o serie de ratari de ambele parti, aceasta incheindu-se cu scorul de 2-0 pentru galbeni-albastri.

Pentru etapa urmatoare, Minerul Baia Mare va evolua in deplasare la AFC Harman, sambata, 30 martie.

Informatii: CS Minaur