CULTURISM ȘI FITNESS – România pe podiumul mondial. Și Baia Mare a avut sportivi

Sportivii României la culturism și fitness au reușit zilele trecute să facă o figură frumoasă cu ocazia Campionatului Mondial de Culturism și Fitness.  După rezultatul extraordinar obținut în luna mai, prin obținerea pentru a doua oara consecutiv al titlului european, lotul României de Culturism si Fitness a obținut clasarea pe locul 3 în ierarhia mondială a fitnessului la Campionatul Mondial de Culturism si Fitness.

Competiția s-a desfășurat în Spania, au participat peste 100 da țări, în competitie fiind înscriși peste 1500 de sportivi. Lotul României a participat cu un lot format din 47 de sportivi, care au obținut 32 de medalii din care 14 de aur, 7 de argint și 11 de bronz. Din partea clubului Gold Star Baia Mare, a participat sportiva Andreea Oiegaș, care s-a clasat pe locul 5 la categoria welness junioare open. Felicitări sportivilor, antrenorilor, cluburilor și Federației Române de Culturism și Fitness pentru acest rezultat remarcabil!!