FINAL FOUR -Victorie muncita din greu pentru CS Minaur

CS Minaur a reusit azi sa isi adjudece victoria in meciul cu Ikast in finala mica al EHF European League. Minaur a fost condusa la pauza cu 19-16,insa fetele antrenate de Costica Buceschi au reusit sa intoarca rezultatul partidei in ultimele 10 minute de joc,scorul final fiind 33-31.

Minaur obtine astfel locul 3 in aceasta competitie. Cele mai multe goluri ale baimarencelor au fost reusite de Kovacevic, cu 11 reusite, in timp ce la daneze Johansen a reusit sa puncteze de sase ori in poarta noastra.

Meciul nu a fost deloc usor pentru handbalistele din Baia Mare,care au fost conduse pe tabela de scor aproape tot timpul,insa pe final cu rabdare si determinare au reusit sa egaleze si apoi sa preia avantajul pe tabela de scor.