Fotbal: Egal pentru Minaur in penultimul meci de pregatire din intersezon

CS Minaur a disputat sambata penultimul meci de pregatire din aceasta pauza de iarna, terminand la egalitate cu FC Zalau, scor 2-2 (1-1). Sambata viitoare este programat ultimul amical, cu Progresul Somcuta Mare, insa nu se cunosc in acest moment alte amanunte, pentru ca va fi importanta si starea gazonului unde se va juca. Partida s-a jucat pe terenul din Ferneziu, unul destul de bun pentru conditiile de vreme si temperatura.

Minaur a deschis scoul in min. 14, cand Minaur o obtinut o lovitura de pedeapsa si Batin a transformat penalty-ul acordat. Mai apoi, in min. 18, oaspetii au primit si ei o lovitura de la 11m. A executat Istrate, Dombradi a respins pana la acelasi Istrate, care n-a mai gresit tinta a doua oara. Oaspetii au condus 2-1 dupa ce au marcat in min. 66 prin Popescu, egalarea survenind cu doua minute inainte de final, cand A. Ster a finalizat cu un sut sub bara.

Partida a fost arbitrata de o brigada formata din: Cristian Codrea – Razvan Soponar si Adrian Despa.

• CS Minaur: Balazs Dombradi (73, Eduard Iuhasz) – Ciprian Durus (69, Denis Lihet), Jean Prunescu, David Simion (46, Florin Cordos), Razvan Lupu, Catalin Tututa (69, Daniel Groza), Andrei Coroian (61, Bogdan Piper), Eugen Zasavatchi (46, Valer Giurgiu), Raul Hajmasan (69, Krisztian Szekely), Paul Batin (61, Adrian Ster), Brian Lemac
• Nu au putut evolua: Alexandru Gudea, Gabriel Danciu, Adrian Bedea, Paul Osan, Claudiu Pamfile, Cristian Bud, Cristian Ontel
• Antrenori: Dorin Toma, Paul Ungureanu si Marius Marian

Meciurile de pregatire din intersezon

• CS Minaur – Gloria Bistrita (la Iclod): 2-3. Au marcat: Batin, Hajmasan
• CS Minaur – Gloria Bistrita (la Iclod): 3-0. Au marcat: Prunescu, Tututa, Bedea
• CS Minaur – Unirea Dej (la Iclod): 3-1. Au marcat: Lemac 2, A. Ster
• CS Minaur – Sajóbábony SV (Ungaria): 6-0. Au marcat: Lemac (2), R. Lupu, Durus, Petrus si Piper.
• CS Minaur – CSC Sanmartin (Ungaria): 1-1. A marcat: Cr. Bud (11m)
• CS Minaur – DVSC Debrecen II (la Debrecen): 4-1. Au marcat: Cr. Bud, Batin, Tututa, Lemac
• CS Minaur – FC Zalau (la Ferneziu): 2-2. Au marcat: Batin (11m), A. Ster

Informatii: minaur.ro/ZiarMM.ro