Handbal masculin: Minaur pierde primul meci din campionat, cu Dinamo

CS Minaur Baia Mare a pierdut duminică, 27 august, în deplasare, cu formația Dinamo București, scor 27-35 (14-18), în prima etapă a Ligii Zimbrilor la handbal masculin.

Minaur a început bine partida și a condus până spre finalul primei reprize, dar Dinamo a arătat că e formația mai valoroasă și a intrat la cabine cu patru goluri avans.

În repriza a doua, campioana s-a distanțat și mai mult, învingând fără probleme pe Minaur, care nu și-a pus mari speranțe de la acest meci.

CS Minaur: Terekhov (12 intervenții, a apărat și două de 7m), Al Kafahdji (o intervenție), Buzogany (o intervenție) – R. Nagy 5 (1 din 7m)/7, Botea 7 (2 din 7m), Cumpănici 4, Kotrc 1, Kozakevych 2, Cip 1, Ivanovic, Ratkovic 1, E. Pop 2, Vujic, Anderson Da Silva 3, Fotache, L. Sabou 1. Antrenor Alexandru Sabou

Stefan Vujic a primit cartonaș roșu după doar 7 minute de joc.

De la Dinamo, Akimenko a marcat de 7, urmat de Negru, cu 5 goluri.