PUNCTE PREȚIOASE – Minaur bate Constanța la șase goluri

Echipa de handbal masculin CS Minaur Baia Mare a reușit azi, 8 aprilie, să se impună în fața celor de la Dobrogea Sud Constanța, scor 31-25, la finalul unui meci foarte bun făcut de elevii antrenați de Alexandru Sabou. În meciul tur Constanța reușea să se impună în fața minauriștilor, meciul de atunci fiind decis în câteva secunde. Însă în meciul retur echipa din Baia Mare și-a jucat bine cărțile, iar la finalul minutelor regulamentare de joc avea asigurată victoria.

Pentru Minaur urmează o pauză. În etapa cu numărul 23 echipa lui Sabou va sta, pentru ca în etapa cu numărul 24, care se va juca duminică, 11 aprilie, CS Minaur să dea piept cu echipa din Focșani, meci transmis de la ora 11.00 pe TVR2.  În etapa a 25-a (18 aprilie) minauriștii vor juca împotriva Timișoarei.