BAIA MARE – Intervenție pe strada Victoriei. A furat alcool din Lidl și apoi a făcut scandal

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1

Consumul de băuturi alcoolice în locurile publice din Baia Mare este o practică des întalnită. Dovadă stau și amenzile care sunt aplicate de polițiștii locali, respectiv reclamațiile mai multor locatari din blocurile din Baia Mare care văd cum seara, la locurile de joacă pentru copii, se adună persoane dubioase care beau alcool în neștire și mai fac și scandal.

Zilele trecute, potrivit informațiilor furnizate de către Poliția Locală Baia Mare, a fost sesizată tulburarea ordinii și liniștii publice pe strada Victoriei.

„La fața locului s-a deplasat un echipaj format din doi politiști locali, care a găsit asupra uneia dintre persoanele implicate în scandal, câteva sticle cu băuturi alcoolice. După verificarea acestora s-a constatat că fuseseră furate din Market Lidl. Persoana a fost predată Poliției Municipiului în vederea continuării cercetărilor pentru infracțiunea de furt, prejudiciul fiind recuperat în totalitate”, arată oficialii Poliției Locale Baia Mare.

Dragoș HOJDA

Print Friendly, PDF & Email
Reordonat – Reclame home 2
Reordonat – Reclame home 2
Reordonat – Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole