Fotbal: CS Minaur juca la Metaloglobus în etapa a 4-a

Reclame home 1
Reclame home 1

Sâmbătă, 27 august, de la ora 11.00, stadionul Metaloglobus din București va fi gazda partidei dintre echipa cu același nume și CS Minaur Baia Mare, joc în cadrul etapei a 4-a din Liga 2. Arbitri: Andrei Moroiță (Ploiești) – Raul Ghiciulescu (Lugoj), Ioan Humita (Armeni – Caraș Severin). Rezervă: Ciprian Lică (Constanța). Obs. arbitri: Zoltan Tamas (Odorheiu Secuiesc). Obs. joc: Dorinel Dincă (Călărași)

Niciuna dintre cele două echipe nu a reușit să câștige vreunul din cele treu meciu disputate în acest start de sezon. Minaur are două puncte, după ce a scos unul la Brașov și a terminat la egalitate cu Ripensia etapa trecută. Metaloglobus a făcut egal cu Steaua în prima etapă (1-1), după care a pierdut acasă cu Buzău (1-3) și în deplasare la Slobozia (0-1). Echipa bucureșteană este antrenată de Eugen Trică și are în lot câteva nume cunoscute în fotbalul nostru: Ovidiu Herea, Claudiu Herea, Răuță sau Gabi Șerban.

Etapa 4

  • CSC Șelimbăr – Oțelul Galați (vineri, ora 16.30)
  • FC Brașov – Ripensia Timișoara (sâmbătă, ora 11.00)
  • Metaloglobus București – CS Minaur Baia Mare (sâmbătă, ora 11.00)
  • CSM Slatina – Unirea Slobozia (sâmbătă, ora 11.00)
  • Politehnica Iași – Concordia Chiajna (sâmbătă, ora 11.00)
  • Politehnica Timișoara – Progresul Spartac (sâmbătă, ora 11.00)
  • Dinamo București – Unirea Dej (sâmbătă, ora 11.30)
  • Unirea Constanța – Viitorul Pandurii Tg. Jiu (sâmbătă, ora 18.00)
  • FK Miercurea Ciuc – Gloria Buzău (duminică, ora 11.00)
  • CSC Dumbrăvița – Steaua București (luni, ora 18.00)

Clasament

  1. Comunal Șelimbăr – 9p (7-1) – 3
  2. Unirea Slobozia – 9p (6-1) – 3
  3. Oțelul Galați – 7p (6-3) – 3
  4. Gloria Buzău – 7p (5-2) – 3
  5. Politehnica Iași – 7p (4-1) – 3
  6. Unirea Dej – 6p (5-4) – 3
  7. CSM Slatina – 4p (5-3) – 3
  8. Steaua București – 4p (3-6) – 3
  9. CSC Dumbrăvița – 4p (4-4) – 3
  10. Concordia Chiajna – 4p (3-5) – 3
  11. Poli Timișoara – 4p (1-4) – 3
  12. FK Miercurea Ciuc – 3p (5-4) – 3
  13. Progresul Spartac – 3p (4-3) – 3
  14. Pandurii Tg. Jiu – 3p (2-3) – 3
  15. Dinamo București – 3p (2-5) – 3
  16. FC Brașov – 2p (1-2) – 3
  17. Minaur Baia Mare – 2p (2-5) – 3
  18. Ripensia Timișoara – 1p (2-4) – 3
  19. Metaloglobus – 1p (2-5) – 3
  20. Unirea Constanța – 0p (2-7) – 3

Etapa 5. Vineri, 2 septembrie: Steaua – Poli Iași (16.30). Sâmbătă, 3 septembrie: Progresul Spartac – FC Brașov (11.00); Pandurii – Șelimbăr (11.00); Unirea Dej – Unirea Constanța (11.00); Slobozia – Miercurea Ciuc (11.00); CS Minaur – CSM Slatina (11.00); Ripensia – Metaloglobus (11.00); Oțelul – Poli Timișoara (11.30). Duminică, 4 septembrie: Concordia – Dinamo (11.00). Luni, 5 septembrie: Gloria Buzău – Dumbrăvița (16.30).

csminaur.ro

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 3
Reclame home 3

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2