Fotbal: Minaur Baia Mare mai stă un an în liga a III-a

CS Minaur Baia Mare a fost învinsă sâmbătă, 15 mai, în deplasare, de formația Unirea Dej, scor 3-1 (1-1), în manșa retur a barajului de promovare în liga a II-a. În tur scorul a fost 0-0, astfel că băimărenii au ratat accederea la barajul decisiv și vor mai juca un an în a treia ligă.

Dej a deschis scorul în minutul 34, iar oaspeții au egalat prin Hațiegan în penultimul minut al primei reprize.

Repriza a doua a fost însă una dezastruoasă pentru Minaur, care a primit două goluri, mai întâi în minutul 52, iar apoi în minutul 87.

Echipele de start, conform CS Minaur:

Unirea Dej: 12. Doru Farcas – 5. Mihai Kereki, 6. Marius Catinean (cpt), 19. Denis Ros, 7. Adrian Pop, 4. Ionut Rus, 20. Alexandru Blaj, 13. Cristian Chira, 9. Sebastian Serediuc, 8. Ionut Frasineanu, 10. Florin Blaj
Rezerve: 30. Raul Papp, 33. Stefan Georgescu, 2. Tudor Vomir, 16. Andrei Peter, 14. Virgil Sabo, 18. Alexandru Papp, 15. Andrei Pop, 11. Bogdan Pop, 17. Angelo Cocian
Antrenori: Dragoș Militaru (principal), Eusebiu Șuvagău (secund), Moussaddak Moundir (secund), Constantin Badan (antrenor cu portarii)

CS Minaur: 34. Alexandru Gudea – 3. Alexandru Core, 23. Ciprian Durus, 89, Bogdan Matei, 15. Krisztian Szekely, 21. Paul Nistor, 8. Mircea Donca (cpt), 17. Bogdan Minteuan, 10. Vasile Pop, 93. Alexandru Pop, 98, Andrei Hatiegan
Rezerve: 1. Karoly Fila – 13. Razvan Lupu, 94. Valer Giurgiu, 30. Bogdan Melinte, 5. Denis Matei, 29. Adrian Zaluschi, 9. Ciprian Stanciu, 2. Claudiu Veres, 6. Serban Tirla
Antrenori: Vasile Miriuta (principal), Vlad Ungureanu (secund)